Web Sistemize Hoş Geldiniz.

Taşbaşı Mah. Tuhafiyeciler Sokak No: 4B Ermenek

Pzt-Cts 8.00-18.00 Pazar KAPALI

TARIMSAL SULAMA SİSTEMLERİ

0 Yorumlar

Şebeke hatlarından uzak yerlerde kalan tarımsal arazilerin elektrik ihtiyacının karşılanması için
en uygun çözüm güneş enerjili solar sulama sistemlerdir.

Güneş enerjisinin pratik, ekonomik ve işlevsel olarak kullanıldığı alanlardan bir tanesi de
GÜNEŞ ENERJİLİ PV (Fotovoltaik Beslemeli) Solar Sulama sistemleridir.

Tarımsal Sulama, Tarla Sulama, Damla Sulama, Besi Hayvancılığı Güneş enerjisini kullanarak yer altından veya göl, akarsu gibi kaynaklardan su çekmek ve pompalama yapmak mümkündür. Seçilecek pompa modeli (kapasitesi) ile kullanılacak güneş paneli gücü ve sayısı, derinliğe, debiye ve kapasiteye bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Güneş enerjili dalgıç pompa ürünlerini kullanmak için öncelikle suyun çekileceği öngörülen derinlik ile suyun basılacağı yükseklik ve yatay iletim mesafesi tespit edilir.

Tarla sulamalarında , seracılıkta , hayvancılıkta kullanılmaktadır. Suyun yılın hangi mevsimde , günün hangi saatinde kullanılması gerektiği, sisteminizin günlük haftalık kaç litre suya ihtiyaç olduğu kaç metreden çıkarıp , kaç metre uzağa taşınacağı ve sistemin günlük kaç saat çalışacağı gibi parametrelere bağlıdır. Bu sistemle çiftçiler istedikleri alanda dalgıç pompa ile rahatlıkla su ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.
Tarımsal sulamada güneş enerjisi sistemi mevcut olan AC pompanın direk Güneş Panelleri ile çalıştırılmaktadır. Solar sürücüler ile üretilen DC güç pompaya aktarılmaktadır.

Solar Sulama Sistemleri ile 0,3 – 132 kw aralığına kadar AC 2 ve 3 faz dalgıçlar çalıştırılmaktadır.

0 Paylaşımlar

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× Size nasıl yardım edebilirim?